E-Ticaret Lojistik Ve Teslim Hizmetleri

E-ticarette bir müşteriye satış sürecini oluşturan sipariş operasyonu, birçok dinamik unsurun bir araya geldiği süreçlerdir. Tipik bir müşteri siparişinin bir operasyon çerçevesinde yönetilmesi, bir takım süreçlerin işletilmesi ile mümkün olabilmektedir.

Sipariş operasyonu, pazarlama stratejilerinin bir parçasıdır. E-ticaret operasyon sürecinde, ürün yöneticilerinden lojistik yöneticilerine kadar birçok birim aktif olarak rol oynar. Nihai hedef, sipariş edilen ürünü, bir dizi operasyon çerçevesinde son kullanıcıya/müşteriye ulaştırmaktır.

E-ticaret siteleri başta olmak üzere, perakende gıda ve giyim devlerinin online pazaryerlerinden müşterinin verdiği sipariş üzerine birçok birim harekete geçer ve sipariş operasyonu başlar. Sipariş operasyonu yönetimi doğru yerden başlamazsa süreçte aksaklıkların ortaya çıkması muhtemeldir. Birimler arası doğru verilerin paylaşılması, sipariş sürecinin takibi ve nihayet siparişin müşteriye ulaştırılmasına kadar çok sayıda faktör ele alınmalıdır.

Siparişin oluşturulmasının ardından ürünün tedarik edilmesi, depolanması, sevkiyatı ve teslimatı gibi faktörler, online pazarların sipariş operasyonunun bir parçasıdır. Ürünün tedarik edilmesini de kapsayan ürün yönetimi, stokun planlanması, fiyatlandırma ve ürünün veya siparişin takip edilmesi gibi bir dizi işlemle ilgilidir.

EVACITY, tam da bu noktada ilgili firmaların depo ve lojistik alanlarında yer alan personelleri ile e-ticaret sitesi üzerinden gelen müşteri siparişlerinin reyonlardan temin edilmesi / toplanması, eksiksiz bir şekilde hazırlanarak, paketlenmesi ve teslim saati için kurgulanan zaman dilimlerinde araçlara yüklenmesi süreçlerinde etkin rol oynayarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutan operasyon hizmeti sunar.

% 0

Yıllık Tecrübemiz

0 +

Müşterilerimiz

0 +

Yıllık Tecrübemiz